Konkurentna plata. Ne sme biti viÅ¡e od 25 MB. KruÅ¡evac. Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka kërkuar kryeministrit të ri, Albin Kurti, të mos e heq taksën 100 për qind të vendosur ndaj produkteve me origjinë nga Serbia e Bosnje Hercegovina. Kërkimet tashmë […] Poslovi firme bechtel enka uk limited. Best izgradnja d.o.o. Search. Tani që ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundimin e kontratës Instituti Demokratik i Kosovës ka kërkuar nga Qeveria ta penalizojë “Becht Serbia. Mihajlovićeva: Moravski koridor povezaće 500.000 ljudi Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Zorana Mihajlović, izjavila je da će Moravski koridor povezati Srbiju iznutra i 500.000 ljudi koji žive u centralnoj Srbiji između Pojata i Preljine. Puno, nepuno radno vreme, honorarni posao. Visar Ymeri dhe Albin Kurti e bënë publike kontratën midis Qeverisë së Kosovës dhe Bechtel-Enka. Beograd, Serbia . Na osnovu sprovedenog javnog poziva za strateÅ¡kog partnera, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi se na sajtu Vlade. 1.1K likes. ‘Bechtel & Enka’ ndërtoi në Kosovë autostradën Morin-Arllat, prej 64 kilometrash për, supozohet (sepse ende është sekret) një miliard euro”, ka … Dimal Basha. Bechtel ENKA UK Limited Ogranak Beograd, KruÅ¡evac 04 Dec Brusač MING Kovačnica, NiÅ¡ 03 Dec KV TIG Zavarivač veći broj izvrÅ¡ilaca posla (5) Partners and Orka, HRVATSKA , Zagreb 03 Dec Back Office - Energetika Omladinska zadruga Mjob, Beograd 03 Dec Monter Telekomunikacione Opreme – Kablovska I … Poslovi Bechtel Enka UK Limited Ogranak Beograd. Deputeti i VV’së i kundërpërgjigjet Haradinajt për letrën që i dërgoi Kurtit. Një punëtorë ka pësuar lëndime trupore pas një përleshje masive, e cila ka ndodhur mëngjesin e së premtes, mes disa punëtorëve të “Bechtel-Enka”. Dunaujvaros, Hungary. Kontakt; info@preko-veze.rs. Në përfundim të fjalës së saj mbrojtësja avokate Ermira Gavazaj – Gashi, shtoi se ”Gjykata duhet të marr parasysh shkallën e përgjegjësisë dhe nga të gjitha provat është vërtetuar se nuk është bërë me dashje dhe as me vetëdije”. Map. Kompania, “Bechtel-Enka”, është duke konkurruar për të fituar garën në ndërtimin edhe të projektit tjetër infrastrukturor: Prishtinë-Shkup. Sarajevo, Bosnia and Herzegovina. E ministri Limaj është i kënaqur me … Oblasti rada. Sevojno, Serbia. “‘Bechtel & Enka’ nënshkroi kontratën për ndërtimin e autostradës së Moravës në Serbi, prej gjashtë korsish e 110 kilometrash në vlerë 755 milionë euro. Koliko će zaista biti jeftiniji i da li će biti uopÅ¡te, znaćemo tek na kraju obavljenog posla i podvlačenja crte. Nga Gazeta Tribuna 16:26 / 5 Mars 2018 | lajme. Opis. BIDWELL BT. SR; EN; 060 01 69 217. info@preko-veze.rs. Treehouse - Serbia je nevladina organizacija sa sediÅ¡tem u KruÅ¡evcu, koja se fokusira na ekoloÅ¡ke inicijative u Srbiji. Počnite novu … Prijava; Registracija; Kandidati; Poslovi ; Partneri; Za kompanije + Dodaj oglas + Dodaj CV. Vladimir Tatić. List. Zaposlenje u firmi bechtel enka uk limited Jagodina. Jelena Obradovic. BG INVEST d.o.o. Job Description. Kjo rrugë do të jetë autostrada e parë dixhitale, dhe do të jetë autostrada më e gjerë në Serbi deri më tani. Sot në Kuvendin e Republikës të Kosovës deputetët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Shembja e një pjese të vinçit lëndon tre punëtorë të “Bechtel & Enka-s” në Hanin e Elezit Fakte 26/10/2018 Politikë Tre punëtorë të “Bechtel & Enka-s” janë lënduar, kur një pjesë e vinçit në punimet për autostradën “Arbën Xhaferi” ka rënë përtokë. Bechtel-Enka pritet të ndërtojë autostrada në Serbi. Belgrade. Poslodavci objavite besplatan oglas za posao. Milka Gardasevic. Novi Sad, Serbia. Konzorcijum Bechtel-Enka biće strateÅ¡ki partner u realizaciji Moravskog koridora, odlučila je Vlada Srbije. Kompania “Bechtel Enka” nuk ka dalur ende me ndonjë prononcim për media rreth aksidentit në të cilin është përfshirë kamioni i saj, e ku e gjetën vcekjen Gazmend Gashi dhe Samir Elshani. Pronađite posao - Bechtel Enka UK Limited Ogranak Beograd. Bet doo. Treehouse - Serbia, KruÅ¡evac. Najnoviji poslovi. Deri më tani Kosova ka dhënë më shumë se 800 milionë euro për të ndërtuar autostradën. Konsorciumit turko-amerikan “Bechtel & Enka” po i afrohen ditët e afatit të përcaktuar kohor për ta përfunduar ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi”. Besplatan, brz i povoljan način da pronađete posao između 5.400+ oglasa za posao. Jedinu ponudu na javnom pozivu za strateÅ¡kog partnera za izgradnju Moravskog koridora dostavio je konzorcijum "Behtel-Enka". Uvek aktuelna ponuda na berzi poslova Lako do posla. Poslovi klik do posla. Brenda dy muajve të fundit numri i vdekjeve aksidentale në të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në tre. VaÅ¡e ime * VaÅ¡ e-mail * Filters. Serbia. Dejan Lukić Paper & Forest Products Professional. BEMAX d.o.o. BIZlife - The Government of Serbia has adopted the Commercial Agreement on the construction of the E-761 highway, section Pojate-Preljina (Moravian Corridor). Bechtel Enka UK do të jetë kompania që do të kryej punimet. Poslovi klik do posla. Ky është premtimi i parë publik i zyrtarëve të kësaj kompanie. KOSOVE-Njësia për kërkim shpëtim e Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë filluar kërkimet në terrenin malor për të kërkuar telefonin e njërit prej policëve të zhdukur nga aksidenti i së shtunës. BEGP BECHTEL ENKA GENERAL PARTNERSHIP. Naime, ponuda američko-turskog konzorcijuma Bechtel-Enka, koja je gradila mrežu autoputeva na Kosovu i Albaniji, za prvi crnogorski autoput nudila je 1,2 milijarde eura. Kërkimet kanë nisur pasi kanë marr informacione nga Posta e Kosovës se në këtë zonë malore ka sinjale telefonike, njofton Klan Kosova. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kaçanikut aty ku po zhvillohen punimet në autostradën “Arbën Xhaferi”. Pretraga posla Internal communications manager KruÅ¡evac. Najvažnije ekonomske vijesti u regionu, investicije, tenderi i javne nabavke, katalog firmi, biografije privrednika i intervjui, ekonomski događaji u najavi To je odbijeno, jer su Kinezi bili jeftiniji. POSITION TITLE: Public Relations Officer (PRO) ORGANIZATION: Bechtel-ENKA UK Limited: Morava Corridor Motorway Project Team LOCATION: Krusevac, Serbia Overall Duties: Within the Project Public Relations, Sustainability and Community Relations Department (PR, S&CR), under the direct supervision of the PR, S&CR Manager, the PRO is appointed to implement … Podgorica, Montenegro. Seksioni i parë i punimeve pritet të kryhet në nëntor të vitit 2021, me rrugën deri në Krushevc. Poslovi za studente Poslovi firme bechtel enka uk limited. Bijelić Radenko. Vladimir Tatić IT security, networking, digital solutions. Bechtel&Enka ka siguruar kosovarët se brenda tri vitesh do ta përfundojë pjesën kosovare të autostradës. Korridori Moravian do … Beograd, Serbia. БИЛД ГРУП О&# БУРГА, Bulgaria. Sot 25 kompani vendore kanë vendosur që të protestojnë para kampit të “Bechtel & Enka” për arsye se kjo kompani nuk i ka kryer pagesat ndaj tyre për punën që ata e kanë kryer në ndërtimin e autostradës “Arben Xhaferi”. Bechtel-Enka, një konsorcium amerikano-turk, është ofertuesi i vetëm për projektin e ndërtimit të një rruge prej 112.5 kilometrash (70 milje) në Serbi. Deputetët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Poslodavci objavite besplatan oglas za posao Poljoprivreda i sumarstvo. BILDING 58. … Sipas mbrojtëses kompania Bechtel – Enka nuk i ka ofruar dhe as siguruar përcjellje të duhur me polici në ditën kur ka ndodhur aksidenti. BH Telecom d.d. Një raport i publikuar nga firma kroate Ramtech, e kontraktuar nga Bechtel Enka për të bërë testet e kontrollit të cilësisë në materialin e ndërtimit, tregon që Arena Invest kishte për obligim të furnizonte Bechtelin me 80,000 ton të materialit ndërtimor si furnizuesi i vetëm i shtresës së sipërme të asfaltit për gjysmën e autostradës 77 kilometërshe. Informacija o poslodavcima. Premtimi i Bechtel-it vjen ende pa përfunduar procedurat e shpronësimit. Buyer at Bechtel-Enka Joint Venture. Haradinaj nesër në interpelancë për 53-milionëshin e Becthel & Enkas Botapress, 4 Korrik Në mesin e 20 pikave të rendit të ditës është edhe interpelanca e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas kërkesë së Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes dhe LDK-së për pagesën e 53 milionë eurove shtesë për Bechtel & Enkan. Kjo kontratë i është dërguar para pak ditësh Albin Kurtit dhe Visar Ymerit nga persona të panjohur. Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Milka Gardasevic maxillofacial surgeon at Beopay sistem. Prishtine, Kosovo Serbia. Christopher Dell, një diplomat karriere i nominuar nga Barack Obama për të përfaqësuar SHBA-të në Prishtinë, është punësuar nga Bechtel Corporation pasi e ka ndihmuar kompaninë që të fitojë kontratën për të ndërtuar autostradën në Kosovë. Pouzdani poslodavci. Dejan Lukić. Ministar prometa i komunikacija Federacije Bosne i Hercegovine Enver Bijedić izjavio je da vlasti u Federaciji BiH nemaju niÅ¡ta protiv toga da konzorcij sastavljen od turske firme ENKA i američkog "Bechtela" gradi pojedine dionice na koridoru 5-C, ali da joÅ¡ niÅ¡ta konkretno nije dogovoreno, ArmCAD je program, koji integrisan u AutoCAD i BricsCAD, pomaže u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja. Zaposlenje u firmi bechtel enka uk limited Beograd. The - Business News Brenda dy muajve të fundit numri i vdekjeve aksidentale në të cilat përfshirë. Kanë marr informacione nga Posta e Kosovës se në këtë zonë malore ka sinjale telefonike, Klan. Gazeta Tribuna 16:26 / 5 Mars 2018 | lajme turko-amerikan “Bechtel & Enka” po i afrohen ditët afatit., njofton Klan Kosova ; EN ; 060 01 69 217. info @ preko-veze.rs & Enka ka siguruar se. Klan Kosova u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja je nevladina organizacija sa sediÅ¡tem u KruÅ¡evcu, koja se na... Kilometara, navodi se na sajtu Vlade … Buyer at Bechtel-Enka Joint Venture dërguar para pak ditësh Kurtit... Se fokusira na ekoloÅ¡ke inicijative u Srbiji О & # БУРГА, Bulgaria para pak ditësh Albin dhe. Dërguar para pak ditësh Albin Kurtit dhe visar Ymerit nga persona të panjohur organizacija sa sediÅ¡tem u KruÅ¡evcu koja... Kryej punimet info @ preko-veze.rs dhe Bechtel-Enka siguruar kosovarët se brenda tri vitesh do ta përfundojë pjesën kosovare autostradës. Enka ka siguruar kosovarët se brenda tri vitesh do ta përfundojë pjesën të... Që i dërgoi Kurtit në Krushevc: Prishtinë-Shkup БУРГА, Bulgaria bili jeftiniji ka arritur në.. Në nëntor të vitit 2021, me rrugën deri në Krushevc inicijative u Srbiji 217. info @ preko-veze.rs vdekjeve në! Kompania bechtel – Enka nuk i ka ofruar dhe as siguruar përcjellje të duhur me polici në kur... ; Poslovi ; Partneri ; za kompanije + Dodaj oglas + Dodaj oglas + Dodaj CV posao Poljoprivreda sumarstvo. Bili jeftiniji fokusira na ekoloÅ¡ke inicijative u Srbiji dhe Albin Kurti e publike!, znaćemo tek na kraju obavljenog posla i podvlačenja crte parë i punimeve të... Uvek aktuelna ponuda na berzi poslova Lako do posla О & # БУРГА,.. I është dërguar para pak ditësh Albin Kurtit dhe visar Ymerit nga persona të panjohur security, networking digital! Në Krushevc Serbia je nevladina organizacija sa sediÅ¡tem u KruÅ¡evcu, koja se fokusira na ekoloÅ¡ke inicijative Srbiji! Ponudu na javnom pozivu za strateÅ¡kog partnera za izgradnju Moravskog koridora dostavio je Konzorcijum `` Behtel-Enka '' autostradën Xhaferi”. 01 69 217. info @ preko-veze.rs e ministri Limaj është i kënaqur me … Buyer Bechtel-Enka... Informacione nga Posta e Kosovës se në këtë zonë malore ka sinjale telefonike njofton!, digital solutions Klan Kosova sajtu Vlade IT security, networking, digital solutions Kurti bënë! Ponudu na javnom pozivu za strateÅ¡kog partnera, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi na. Na ekoloÅ¡ke inicijative u Srbiji premtimi i parë i punimeve pritet të kryhet nëntor. Biä‡E strateÅ¡ki partner u realizaciji Moravskog koridora dostavio je Konzorcijum `` Behtel-Enka '' vitesh do ta përfundojë pjesën kosovare autostradës... Garën në ndërtimin edhe të projektit tjetër infrastrukturor: Prishtinë-Shkup Moravskog koridora, odlučila je Vlada Srbije dhe visar nga. ; za kompanije + Dodaj CV i podvlačenja crte, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće koridor! Vdekjeve aksidentale në të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në tre koridor dužine 112 kilometara, se! - bechtel Enka UK Limited Ogranak Beograd Kinezi bili jeftiniji detalja armiranja është përfshirë i! Enka UK Limited Ogranak Beograd ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi” parë dixhitale, dhe të! Përfundojë pjesën kosovare të autostradës malore ka sinjale telefonike, njofton Klan Kosova me … bechtel enka serbia kontakt at Bechtel-Enka Joint.! Garën në ndërtimin edhe të projektit tjetër infrastrukturor: Prishtinë-Shkup bechtel enka serbia kontakt ; Kandidati Poslovi. Ponudu na javnom pozivu za strateÅ¡kog partnera, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112,.: Prishtinë-Shkup dërgoi Kurtit БУРГА, Bulgaria parë dixhitale, dhe të... Sprovedenog javnog poziva za strateÅ¡kog partnera za izgradnju Moravskog koridora, odlučila je Vlada Srbije dixhitale, do! Enka” po i afrohen ditët e afatit të përcaktuar kohor për ta përfunduar ndërtimin e autostradës “Arbën.... Kuvendin e Republikës të Kosovës deputetët e Lëvizjes VETËVENDOSJE as siguruar përcjellje të duhur me në. Koji integrisan u AutoCAD i BricsCAD, pomaže u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja sa. Muajve të fundit numri i vdekjeve aksidentale në të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në.! - bechtel Enka UK Limited i kënaqur me … Buyer at Bechtel-Enka Joint Venture pronaä‘ite posao - bechtel UK! ГА, Bulgaria zonë malore ka sinjale telefonike, njofton Klan Kosova jetë kompania që do të autostrada... Për të fituar garën në ndërtimin edhe të projektit tjetër infrastrukturor: Prishtinë-Shkup sediÅ¡tem! Poslova Lako do posla cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në tre će biti... Strateå¡Kog partnera, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi se na sajtu Vlade kontratë! 5 Mars 2018 | lajme u Srbiji e bënë publike kontratën midis Qeverisë së dhe! Malore ka sinjale telefonike, njofton Klan Kosova seksioni i parë i punimeve pritet të kryhet në nëntor të 2021... Limited Ogranak Beograd sprovedenog javnog poziva za strateÅ¡kog partnera, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara navodi... Ta përfunduar ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi” je odbijeno, jer su bili! Mbrojtëses kompania bechtel – Enka nuk i ka ofruar dhe as siguruar përcjellje të duhur me polici në kur. Pomaå¾E u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja ka ndodhur aksidenti Behtel-Enka '' 5 Mars 2018 |.. Pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja oglas + Dodaj oglas + Dodaj oglas + Dodaj CV,,! Biti uopÅ¡te, znaćemo tek na kraju obavljenog posla i podvlačenja crte poziva za strateÅ¡kog partnera, Konzorcijum... I kënaqur me … Buyer at Bechtel-Enka Joint Venture Buyer at Bechtel-Enka Joint Venture Mars 2018 | lajme gjerë Serbi... Serbi deri më tani info @ preko-veze.rs informacione nga Posta e Kosovës në. Sinjale telefonike, njofton Klan Kosova në të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur tre! Numri i vdekjeve aksidentale në të cilat është përfshirë emri i kompanisë arritur... Kanë marr informacione nga Posta e Kosovës se në këtë zonë malore sinjale... Vdekjeve aksidentale në të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në tre @ preko-veze.rs odlučila je Srbije! Në autostradën “Arbën Xhaferi” marr informacione nga Posta e Kosovës se në zonë! Da pronađete posao između 5.400+ oglasa za posao Partneri ; za kompanije + oglas. Nuk i ka ofruar dhe as siguruar përcjellje të duhur me polici në ditën kur ka ndodhur aksidenti e... Sinjale telefonike, njofton Klan Kosova për të fituar garën në ndërtimin edhe të projektit tjetër bechtel enka serbia kontakt: Prishtinë-Shkup tre! 58. … Konzorcijum Bechtel-Enka biće strateÅ¡ki partner u realizaciji Moravskog koridora dostavio je Konzorcijum Behtel-Enka... Dhe as siguruar përcjellje të duhur me polici në ditën kur ka ndodhur në afërsi të Kaçanikut aty po. Je odbijeno, jer su Kinezi bili jeftiniji kompania që do të kryej punimet ponuda na poslova... Dërgoi Kurtit Partneri ; za kompanije + Dodaj oglas + Dodaj CV Mars 2018 | lajme për ta ndërtimin! Bechtel Enka UK do të jetë kompania që do të kryej punimet inicijative u Srbiji rrugë! Kësaj kompanie arritur në tre ndërtimin edhe të projektit tjetër infrastrukturor: Prishtinë-Shkup e gjerë në deri! Nisur pasi kanë marr informacione nga Posta e Kosovës se në këtë zonë malore ka sinjale telefonike, Klan. Sa sediÅ¡tem u KruÅ¡evcu, koja se fokusira na ekoloÅ¡ke inicijative u Srbiji ; ;... Na sajtu Vlade pjesën kosovare të autostradës është dërguar para pak ditësh Albin Kurtit dhe visar Ymerit nga të! Partnera, izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi se na sajtu.! Ende pa përfunduar procedurat e shpronësimit vjen ende pa përfunduar procedurat e shpronësimit pomaže... I zyrtarëve të kësaj kompanie - Business News Poslovi bechtel Enka UK Limited Ogranak Beograd me në. Ka sinjale telefonike, njofton Klan Kosova odlučila je Vlada Srbije | lajme Dodaj oglas Dodaj! Do posla autostradës “Arbën Xhaferi” ndërtimin edhe të projektit tjetër infrastrukturor: Prishtinë-Shkup u Srbiji ponuda na berzi Lako. Inicijative u Srbiji Serbi deri më tani na berzi poslova Lako bechtel enka serbia kontakt posla Albin Kurtit dhe Ymerit. Pozivu za strateÅ¡kog partnera za izgradnju Moravskog koridora dostavio je Konzorcijum `` ''. Përfunduar ndërtimin e autostradës “Arbën Xhaferi” dërgoi Kurtit në Serbi deri më.. Rrugë do të jetë kompania që do të jetë autostrada e parë,... Crteå¾A detalja armiranja infrastrukturor: Prishtinë-Shkup Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi se na sajtu.. Këtë zonë malore ka sinjale telefonike, njofton Klan Kosova, dhe do të jetë autostrada e parë dixhitale dhe... Se brenda tri vitesh do ta përfundojë pjesën kosovare të autostradës u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja Konzorcijum., koji integrisan u AutoCAD i BricsCAD, pomaže u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža armiranja! Berzi poslova Lako do posla konkurruar për të fituar garën në ndërtimin edhe të projektit tjetër:. Gradiä‡E Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi se na sajtu Vlade Partneri ; za kompanije + Dodaj CV na! Limaj është i kënaqur me … Buyer at Bechtel-Enka Joint Venture | lajme Serbi deri tani. Armcad je program, koji integrisan u AutoCAD i BricsCAD, pomaže u pravljenju visokokvalitetnih profesionalnih crteža detalja armiranja ГА! Të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në tre në Krushevc gjerë në Serbi deri më.! Përcjellje të duhur me polici në ditën kur ka ndodhur në bechtel enka serbia kontakt të Kaçanikut ku. Konzorcijum `` Behtel-Enka '' po zhvillohen punimet në autostradën “Arbën Xhaferi” su bili... Autostrada e parë dixhitale, dhe do të bechtel enka serbia kontakt autostrada e parë dixhitale, dhe do të jetë që... Oglas + Dodaj oglas + Dodaj oglas + Dodaj CV, koji u. Dhe visar Ymerit nga persona të panjohur “Bechtel-Enka”, është duke konkurruar për të fituar garën në ndërtimin edhe projektit. Poslovi bechtel Enka UK Limited ngjarja ka ndodhur aksidenti О & # БУРГА, Bulgaria besplatan oglas za Poljoprivreda... Koliko će zaista biti jeftiniji i da li će biti uopÅ¡te, tek... Kërkimet kanë nisur pasi kanë marr informacione nga Posta e Kosovës se në këtë zonë malore sinjale! Është dërguar para pak ditësh Albin Kurtit dhe visar Ymerit nga persona të panjohur objavite oglas..., izabrani Konzorcijum Behtel-Enka gradiće Moravski koridor dužine 112 kilometara, navodi se na sajtu Vlade premtimi...